Yellow Peel to mieszanka kwasów: retinowego, azelainowego, kojowego, fitowego, askorbylu palmitynowego oraz bisabololu.
Kwas retinowy – to jeden z 2 metabolitów retinolu (witaminy A). Jest czynnikiem hamującym aktywność gruczołów łojowych. Wpływa na morfologię (powodując zmniejszenie wielkości gruczołów łojowych), stąd jest powszechnie stosowany w leczeniu trądziku. Stymuluje odnowę nabłonka szczególnie w warstwie kolczystej. Działa keratolitycznie.
Kwas azelainowy – działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo. Hamuje nadmierną aktywność melanocytów oraz reakcje zapalne skóry. Działa jako czynnik keratolityczny i antyproliferacyjny. Reguluje wydzielanie łoju hamując działanie enzymu 5 – α – reduktazy, obecnego w cytoplazmie komórek nabłonków gruczołów łojowych. Odpowiedzialny jest za przemianę testosteronu powodującego hipertrofię gruczołów włosowo – łojowych i w efekcie nadmierne wydzielanie łoju, w formę testosteron.
Kwas kojowy i kwas fitowy – hamują enzym tyrozyny oraz inne enzymy endogennej syntezy eumelaniny w melanocytach, odbierając jony metali Zn i Cu stanowiące podstawowe czynniki aktywności biologicznej wspomnianych enzymów. Działają jako wymiatacz wolnych rodników.
Askorbyl palmitynowy – jest to ester kwasu askorbinowego i kwasu palmitynowego, umożliwiający otrzymanie jednej molekuły o właściwościach lipofilnych zapewniając w ten sposób wchłanianie epi- i trans – naskórkowe. Struktura taka powoduje, że molekuła A.P. jest dużo mniej podatna na utlenianie, a zatem bardziej stabilna. Daje to dużą gwarancję rzeczywistej skuteczności działania kwasu askorbinowego, również po wchłonięciu.
Bisabolol – jest to naturalny wyciąg z matricaria chamomilla (rumianek pospolity). Oprócz działania gojącego i regenerującego skórę, działa jako środek przeciwzapalny i łagodzący. Posiada działanie antyseptyczne.
Dzięki obecności tych kwasów Yellow Peel
- pobudza produkcję kolagenu, elastyny i glukozaminy, co powoduje redukcję wiotkości skóry i zmarszczek oraz blizn potrądzikowych
- ma silne działanie stymulujące, co nadaje efekt jędrności i świeżości skóry, redukując zaburzenia łojotokowe
- blokuje endogeniczną syntezę melaniny, co redukuje lub całkowicie usuwa przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie
- działa antyoksydacyjnie, co przywraca ładny koloryt skóry.
Efekty po zabiegu
W ciągu paru godzin po zabiegu zwiększy się krążenie krwi, poprawi się utlenienie skóry oraz zostaną dostarczone substancje odżywcze – główne budulce skóry właściwej. Wzrost glikozaminoglikanów jak np. polisacharydów odpowiedzialnych za utrzymywanie wody, to główny czynnik natychmiastowo zwiększający jędrność i napięcie skóry, a tym samym spłycający zmarszczki. Delikatna epidermoliza (złuszczanie się naskórka) pojawia się po 48 – 72 godzinach – skóra odbudowuje się i nabiera blasku. Efekt napięcia skóry po peelingu utrzymuje się przez 45 – 90 dni.
Wskazania
- Melazma/chloazma
- Zmiany trądzikowe i zaburzenia łojotokowe skóry
- Blizny po trądziku
- Drobne zmarszczki
- Przebarwienia na twarzy, szyi i dekolcie
- Photoaging
Przeciwwskazania
- Podrażniona i wrażliwa skóra
- Skóra tuż po depilacji
- Procesy zaplane
- Choroby tkanki łącznej
- Aktywne infekcje skórne
- Alergiczne zapalenia i mechaniczne uszkodzenia skóry
- Opryszczka
Ciąża, karmienie piersią