Wygląd na lato

Jeżeli chcemy się pochwalić pięknym wyglądem przed latem to musimy o to zadbać odpowiednio wcześniej. Dobrze dobrana terapia nie tylko sprawi, że nasza skóra będzie promienna, dobrze odżywiona, ale również zabezpieczona.

Na pogorszenie kondycji skóry mają wpływ takie czynniki jak promieniowanie słoneczne, palenie tytoniu, niewłaściwy sposób odżywiania, ale równie często może to być stres, przemęczenie,  a także przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. W wyniku tych procesów na skórze pojawiają się drobne zmarszczki i przebarwienia, a sama skóra staje się cienka, sucha i traci swoją elastyczność. Do regeneracji skóry należy podchodzić w sposób kompleksowy. Standardem w medycynie estetycznej jest przestrzeganie reguły: złuszczać, biostymulować i korygować. W celu widocznej poprawy kondycji skóry często konieczna jest seria odpowiednio dobranych przez lekarza procedur.

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów poprawiających kondycje skóry jest mezoterapia igłowa, czyli zabieg polegający na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry koktajlu zawierającego substancje odżywcze i kwas hialuronowy. Zabieg ten jest wykonywany za pomocą cieniutkiej igły w serii od 3 do nawet 20 powtórzeń. Ważne jest to aby dobrać odpowiedni do kondycji naszej skóry preparat. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele różnych substancji przeznaczonych do mezoterapii. Lekarz medycyny estetycznej ocenia kondycje naszej skóry, a następnie dobiera odpowiedni preparat tak, żeby nie tylko odbudowywał skórę , ale również ją nawilżał i ujędrniał. Najlepsze na rynku preparaty spełniają wszystkie te wymagania i dzięki swojemu zaawansowanemu składowi nie wymagają, aż tak dużej liczby powtórzeń w jednej serii zabiegów. Procedurze mezoterapii możemy poddać nie tylko twarz, ale również szyje i dekolt.

Mariola Sztogryn
lekarz medycyny estetycznej

Dodaj komentarz

Close Menu